لایت باکس پلکسی

لایت باکس ها به تابلوهایی اطلاق می‌گردد که نور پردازی از پشت تصویر انجام می‌پذیرد . لایت باکس‌ها در انواع مختلف قابل تولید می‌باشند. لایت باکس کریستالی از جمله لایت باکس‌هایی است که با استفاده از بک لیت طلقی ساخته می‌شود. البته می‌توان از دیگر متریال‌های چاپ پشت نور و بک لیت بهره برد.
 

ساخت لایت باکس کریستالی در دو نوع آویز و دیواری انجام می‌شود.
 

در ساخت لایت باکس کریستالی از دو پلکسی استفاده می‌شود که ما بین آنها فیلم بک لیت قرار می‌گیرد. شفافیت پلکسی این نوع لایت باکس‌ها سبب گردیده تا به عنوان لایت باکس شیشه‌ای و یا لایت باکس کریستال شناخته شوند. لایت باکس کریستالی تا حداکثر ابعاد 80*120 قابل تولید می‌باشد اما بهتر است برای ابعاد بزرگ تر از لایت باکس فرم لس پارچه‌ای استفاده شود که هم سبک تر و هم به روزتر می‌باشد. در این لایت باکس‌ها حدود 5 سانتی متر از هر طرف سطح چاپ وجود ندارد.

با استفاده از دستگاه دیجیتال کات و لیزر می‌توان این لایت باکس‌ها را در اشکال هندسی مختلف از جمله مربع، دایره، ذوزنقه و ... تولید کرد.
 

مراحل تولید لایت باکس کریستالی

وزن لایت باکس کریستالی متغیر است. ضخامت لایت باکس کریستال 1 سانتی متر است. در تولید لایت باکس کریستالی از نور اس ام دی استفاده می‌شود که بسیار کم مصرف و مقاوم است. در صورت استفاده صحیح، سازه لایت باکس از ماندگاری پایدار برخوردار بوده و اس ام دی ها بین 3 تا 5 سال عمر مفید دارند. چاپ بک لایت طلقی نیز تا 2 سال ماندگاری رنگ دارد.
 

کاربرد لایت باکس کریستالی

فضای تبلیغات غیرشهری، دکوراتیو، نمایشگاه‌های عکس، منو رستوران، علائم راهنما و تابلوهای تبلیغاتی، تابلوهای فروشگاهی و مراکز اداری از جمله کاربردهای تابلو لایت باکس کریستالی می‌باشند.
 

مزایا و معایب لایت باکس کریستالی

مزایا: ضخامت کمتر نسبت به لایت باکس‌های دیگر بدون احتساب طول فلنچ، سبک بودن و دوام پلکسی

معایب: عدم وجود سطح کامل چاپ در لایت باکس کریستالی به دلیل وجود حاشیه 5 سانتی متری نامناسب برای فضای خارجی، محدودیت ابعاد، فریم لس نبودن
 

طرح لایت باکس کریستالی پلکسی

طرح دلخواه مشتری در ابعاد مورد نظر روی بک لایت طلقی چاپ شده، روی پلکسی زیرین قرار گرفته سپس صفحه پلکسی دیگر روی آن قرار می‌گیرد و پیچ‌های 4 گوشه آن بسته می‌شود. برای تعویض بک لایت کافیست پیچ‌های چهار گوشه لایت باکس را باز کرده و پس از قرار دادن طرح جدید، پیچ ها را ببندید.
 

نحوه نصب لایت باکس کریستالی

نصب لایت باکس کریستالی آویز با استفاده از زنجیر و سیم تعبیه شده در آن و مدل دیواری آن با استفاده از فیکسچرهای اتصال (فلنچ)های قرار گرفته در لایت باکس انجام می‌گردد.

در صورت استفاده صحیح در شرایط استاندارد نور لایت باکس تا یکسال مشمول گارانتی شرکت است.

ماندگاری چاپ بک لیت طلقی تا 2 سال مشمول ضمانت می‌گردد.


لایت باکس پلکسی